streda, 4. júla 2012

Pudingový pohár s ananásom

Suroviny: 1 šľahačková smotana, 2 PL kaka, 2 PL kyštálového cukru, ananásový kompót - 565 g, 800 ml mlieka, 2 vanilkové pudingy, 1 vanilkový cukor, 2-3 PL kryštálového cukru.
Postup: Do kastrólika vylejem šľahačkovú smotanu, pridám kakao a 2 PL cukru, privediem do varu za stáleho miešania a odstavím. Keď hmota vychladne, vložím do chladničky dobre vychladnúť, najlepšie do druhého dňa. 
Ananásový kompót zlejem, ananás pokrájam na menšie kúsky a šťavu odmeriam. Bolo jej 200 ml. Dolejem mliekom do l litra, preto uvádzam 800 ml mlieka. V ananásovej šťave rozmiešam pudingové prášky, mlieko dám variť s vanilkovým cukrom a 2-3 PL kryštálového cukru. Do vriaceho prilejem ananásovú šťavu s pudingovým práškom a uvarím puding. Do hotového pudingu primiešam kúsky ananásu a puding dám do pohárov. Šľahačkovú hmotu prešľahám na krém a už len dávam na vrch pudingu. (Musím sa priznať, že v tejto konečnej fáze receptu som urobila chybu. Tým, že som krém dala ihneď na horúci puding zredol, na celkovej chuti dezertu to však neubralo. Odporúčam počkať kým puding vychladne a až potom dávať šľahačkový krém.) Ľubovoľne dozdobiť.


2 komentáre:

  1. júúj to musí byť dobrota,úžasne ten pohár vyzerá a mať tak jeden teraz pred sebou, mňam :-)

    OdpovedaťOdstrániť