štvrtok, 10. mája 2012

Kysnutá kakaová bábovka

Suroviny: 500 g polohrubej múky, 30 g droždia, 250-300 ml vlažného mlieka, 100 g práškového cukru, 2 žĺtky, 100 g rastlinného tuku.

Kakaová náplň:  4 PL práškového cukru, 3-4 PL kyslej smotany, 1 KL škorice.

Postup: Z droždia si urobím kvások (asi do 100 ml vlažného mlieka rozmrvím droždie, pridám trošku múky a cukru). Múku preosejem, pridám cukor, štipku soli a vykysnutý kvások. Premiešam a pridávam zvyšok mlieka, do ktorého rozšľahám žĺtka, rozpustený tuk (dala som Heru) a vypracujem vláčne cesto.
Cesto prikryjem a dám vykysnúť na teplé miesto. Vykysnuté cesto rozvaľkám a natriem plnkou. ktorú si pripravím zmiešaním kakaa, škorice, práškového cukru a kyslej smotany (smotanu pridávať podľa potreby aby nebola plnka veľmi riedka).Natreté cesto opatrne zrolujem ako roládu a vložím do tukom vymastenej bábovkovej formy. Dám piecť na 180 stupňoch asi 10 minút, potom  teplotu znížim na 165 stupňov a dopiekla  som kým nebola bábovka upečená. 


Bábovku robievam aj s orechovou náplňou. 

Rozvaľkané cesto natriem maslom alebo olejom, posypem mletými orechami, škoricou, vanilkovým cukrom a kryštálovým cukrom. Trošku ešte pokvapkám olejom, zrolujem cesto a vložím do bábovkovej formy.

kakaová bábovka

orechová bábovka


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára