streda 3. októbra 2012

Kysnuté čokoládové rožky

Vyskúšajte tieto výborné rožteky s čokoládou.


Suroviny: 800 g hladkej múky špeciál, 160 g Hery alebo Palmarínu, 4 dcl mlieka, 110 g kryštálového cukru, vanilkový cukor,  2 vajcia, 42 g droždia, soľ.

Plnka: 100 g čokolády na varenie, 100 g marcipánu, 3-4 PL nutelly
Čokoládu a marcipán som nastrúhala a zmiešala s nutellou. Plnka bola veľmi hustá a zle sa spájali suroviny, tak som pridala pár kvapiek mlieka.

Postup: Najskôr som si urobila kvások z droždia, trochy vlažného mlieka, lyžičky cukru a lyžičky múky. Zvyšok múky som preosiala do misky, pridala som cukor, vanilkový cukor, trochu soli. Tuk som rozpustila, v mlieku som rozmiešala vajíčka. Do misky som priliala kvások, mlieko a vlažný tuk. 
Vypracovala som cesto a nechala kysnúť. Cesto som vyklopila na dosku, zľahka som vytvorila valec a ten som rozdelila na 4 časti.
Z každej som rozvaľkala  1 cm hrubý kruh s priemerom asi 34 cm. Ten som rozkrájala na 8 časti - trojuholníkov. Na širší koniec som položila plnku - bolo jej ozaj dosť takže som dávala viac. Pevne som stočila a vytvarovala rožok. Rožky som kládla na plech vyložený papierom ďalej od seba lebo ešte dosť nakysli.


Potrela som rozšľahaným vajíčkom a dala piecť. Piekla som pri teplote 190 stupňov 15 minut, potom som ešte dopekala pri teplote 180 stupňov asi 8 minút. Hotové upečené a vychladnuté rožky som posypala cukrom a ozdobila čokoládou. 
Chcem upozorniť, že aj napriek tomu že som sa snažila rožteky pevne stočiť a aj konce dobre pritlačiť, pri pečení z niektorých čokoláda vytiekla, našla si potvorka dierku....😊


7 komentárov:

 1. No Evička , nádherné . Aj pirôžky nevedela by som čo skôr :-) milujem pirohy . To muselo u vás rozvoniavať .

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Evička máš u mňa ocenenie , srdiečko :-) .Treba si ho prevziať tak ako Liebster blog :-) . A poslať ďalším dvom ktoré Ty uznáš za vhodné .

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jarka, ďakejem ti veľmi pekne za ocenenie, urobím ako treba, aspoň dúfam, že sa mi to podarí...:)))

   Odstrániť
 3. sú nádherné, ako maľované!....a gratulujem k milému a krásnemu oceneniu :-))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ivka ďakujem za pochvalu a aj za gratuláciu, veď aj ja tebe blahoželám.

   Odstrániť
 4. Evka, dobre si sa rozhodla, ze si urobila rozteky namiesto buchticiek...Tvoje rozteky su krasne a ta plnka...hmm, mnaaaaaaaaam

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Adrianka, pochvala od takej majsterky pečenia ako si ty poteší...ďakujem pekne.

  OdpovedaťOdstrániť