štvrtok 19. decembra 2013

Košíčky s orechovou plnkou

Po dlhšom čase budú opäť na našom vianočnom stole...Suroviny: 300 g hladkej múky, 180 g tuku (Hera, Palmarín), 70 g práškového cukru, 1 vajce, 1 vanilkový cukor, 1 KL prášku do pečiva, citrónová kôra  a pár kvapiek šťavy.

Plnka: 500 ml mlieka, 150 g práškového cukru, 180 g mletých vlašských orechov, 180 g mletých piškót, 3 PL rumu, kúsok masla-nemusí byť. 

Postup: Vypracovať cesto a po kúskoch vtláčať do vymastených a múkou vysypaných formičiek na košíčky, (ja som použila menšie formičky   vyšlo mi 60 kusov). Cesto dávať natenko, pri pečení trochu narastie, tak aby ostala jamka. Piecť pri teplote 180 stupňov do bleda. 

Príprava plnky: Zvariť mlieko, prisypať cukor, orechy a piškóty. Premiešať a chvíľku povariť. Potom odstaviť a primiešať kúsok masla na zjemnenie plnky a rum. Na dno vychladnutých košíčkov dať trošku lekváru a plnku. (Ja dávam plnku zdobičkou). Nechať stuhnúť a namáčať do čokoládovej polevy. 

Plnku som neodhadla tak do 10 kusov som dala inú plnku, tá mi zostala z iného receptu...:)


2 komentáre:

  1. Evička vidím že máš krásne s láskou napečené na vianoce. Prajem tebe a celej tvojej rodinke príjemné, pokojné vianočné sviatky ♥

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Jarka tak ako píšeš, už je napečené a robím to veľmi rada. Ďakujem a želám aj tvojej rodine všetko dobré počas vianočných sviatkov.

    OdpovedaťOdstrániť