pondelok 17. februára 2014

Pizza Bianca

Aj keď mám cesto na pizzu podľa ktorého ju robím už roky a som s ním spokojná  recept TU , neodolala som a vyskúšala som recept z relácie "Vše o vaření", ktorú má v programe ČT1. Od toho môjho sa takmer neodlišuje a  pizza nám všetkým chutila.
Suroviny: 550 g hladkej múky špeciál, 5 PL olivového oleja (ja som použila slnečnicový), 1 KL soli, 1/2 kocky droždia, 1/2 KL kryštálového cukru, vlažná voda podľa potreby - použila som asi 3 dl.
Na obloženie: bravčová šunka, mozzarella

Postup: Do preosiatej múky som dala soľ, cukor, rozmrvila som droždie, priliala som olej a vodu. Vypracovala som cesto. Musí sa oddeľovať od misky a je lesklé. Cesto som prikryla a na teplom mieste som nechala kysnúť 1-1 1/2 hodiny. Rozdelila som cesto na 3 časti. (V recepte sa uvádzalo na 4 časti ale mne sa to zdalo veľmi málo cesta na jednu pizzu) Každú časť cesta som roztiahla a roztlačila na veľkosť okrúhlych plechov, v strede bolo cesto tenké a pri krajoch hrubšie. 
(Jednu pizzu som urobila tak ako to robili v relácii, rozvaľkala som cesto do kruhu a vložila do plechu, cesto presahovalo až cez okraj plechu, prehla  som ho  smerom dovnútra a tým sa vytvoril hrubší kraj pizze)
Cesto som potrela najskôr pretlačeným cesnakom zmiešaným s olivovým olejom a troškou soli - to v recepte nerobili ale ja to tak robím vždy. Potom som cesto natrela sugarom - recept na jeho prípravu je na stránke TU Ja si túto omáčku pripravujem v lete, dám do pohárikov, zasterilizujem a tak si ju uchovávam celé mesiace.
Pokládla som nakrájanú šunku a mozzarellu, na jednu pizzu som dala viac druhov syra. Pizzu som piekla na programe "pizza", (moja rúra má takýto program) pri teplote 220 stupňov 13 minút. Pizza sa môže samozrejme piecť aj pri normálnom ohreve a pri vyššej teplote. 

1 komentár: