pondelok, 8. júla 2013

Dvojfarebné orechové kvietky

Už niekoľko rokov sa stretávame širšia rodina na začiatku prázdnin pri varení gulášu, samozrejme ako sa patrí varíme ho  v kotly. Tak tomu bolo aj túto sobotu. Aj keď nám počasie neprialo až tak ako sme si predstavovali,   vďaka predvídavosti môjho brata, ktorý urobil nad kotlíkom aj striešku, sme nemali guláš ochutený dažďovou vodou,   úspešne sme ho  uvarili a pochutnali si na ňom. A pretože po dobrom guláši nielen pohár pivka ale aj  nejaká sladkosť dobre padne, my sme dosť maškrtná rodina, :) tak som upiekla "Mrežovník s tvarohovu plnkou" recept TU  "Dvojfarebné kvietky". 

Suroviny: 560 g hladkej múky, 370 g masla (Hera), 200 g práškového cukru, 100 g mletých orechov, 2 KL mletej škorice, trochu mlieka - podľ potreby 2 PL, 1-2 PL kakaa - do 1/2 cesta, lekvár.
Postup: Zo surovín, okrem kakaa vypracovať cesto. Rozdeliť na polovicu a do jednej časti pridať kakao. Cestá nechať pol hodinu odpočívať v chladničke. Potom každú časť zvlášť rozvaľkať na 2-3 mm a vykrajovať kolieska plné a s otvorom tak aby sa dali spárovať. To je už na každého fantázii a chuti či chce tmavé spodné časti a bledé vrchné alebo naopak...
Kolieska ukladať na plech vyložený papierom na pečenie a pri teplote 170 stupňov piecť 13-15 minút. Vychladnuté spájať lekvárom.  Z uvedenej dávky mi vyšlo 75 hotových  zlepených kvietkov.
3 komentáre:

 1. Poznám receptík, zvyknem robievať na vianoce. Skvelé sušienky ku kávičke a deťom k kakau.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Hmm,ty vypadají pěkně, moc pěkně:-)
  Ajka

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tak ako píšeš Jarka, sú to ozaj veľmi chutné sušienky a tiež ich robievam na Vianoce ale ako hviezdičky :). Ajka, ďakujem za pochvalu...:)

  OdpovedaťOdstrániť