utorok, 9. augusta 2016

Môj relax

Nikdy som si nemyslela, že práve hačkovanie  mi pomôže zrelaxovať... Od detstva sa venujem všetkým možným ručným prácam ale hačkovanie bolo na poslednom mieste. Najradšej som štrikovala a vyšívala. Teraz je to naopak, hačkujem a vyšívam, štrikovaniu som sa už viac ako rok nevenovala. 
Evka, moja dcéra, mi kúpila  krásny hrubý časopis plný nádherných hačkovaných dečiek. Nič mi neostávalo len navštíviť galantériu kúpiť si priadzu a pustiť sa do práce. A tak, ako som voľakedy kupovala všetky dostupné časopisy na pletenie, teraz zháňam na hačkovanie :)
Veľmi sa teším na chvíľu, keď si môžem po všetkých povinnostiach okolo domácnosti konečne sadnúť k rozrobenej dečke , rátať stĺpiky a retiazkové očká, pritom zabudnem na starosti, musím sa predsa sústrediť na prácu.   Mám už urobené aj niekoľko motívov  z ktorých chcem šiť vankúšiky ale s tými sa pochválim niekedy nabudúce, keď budú hotové. Zatiaľ aspoň tieto dečky.Nový stôl v obývačke, ktorý vyrobil Miňo, môj syn, si žiadal novú dečku, už ju má :)


Niečo pre dcéru Evku...a Jarku (to je moja sestra)


Aj malá je pekná :)


Zatiaľ len toľko, ďakujem za návštevu :)))4 komentáre:

 1. Evi ... sú prekrásne ... :)
  Tiež som mala obdobie, kedy som uháčkovala veľa dečiek ... väčšie, menšie ... Teraz sú v skrini ... Nemám ich kde prestierať ... :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Evelina moja :-) ale ty máš fakt "zlate rucicky"!!!
  Nadherné prenádherné hackujes ,vyšívas,pecies,varis,zavaras,a kvietky si pestujes nuz čo dodat , dokonalá žena si ty inak to nevidim :-) papa

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Evka, tak to je krása! Ja som ako mladá bola veru tiež vyťažená štrikovaním a málinko som vyšívala. Teraz takmer ani neštrikujem, iba vyšívam, ale háčkovanie je pre mňa španielska dedina. A veru by som to chcela vedieť, mne sa páči také to obyčajné filetové háčkovanie. Stôll je krásny, vidieť drevo a to mám rada! Syn je šikovný!

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Dievčence, veľmi pekne ďakujem za komentáriky, potešili ma veľmi...pááá

  OdpovedaťOdstrániť