štvrtok 23. februára 2017

Pečené placky

Keď varím doma nejakú kyslú polievku, vždy sa mi k nej  žiada urobiť aj niečo slané z kysnutého cesta. Náhodou som na internete zbadala recept na pečené langoše. Vyzerali veľmi chutne a tak som ich vyskúšala. Len názov som si zmenila nech langoše ostanú langošami, ktoré musia byť vyprážané a mastné 😊. Tieto pečené sú nemastné ale chutia dobre. Recept sa takmer ničím nelíši od tých vyprážaných, suroviny podobné len konečná príprava je iná.


Suroviny: 500 g hladkej múky, 1/2 KL sódy bikarbóny, 1 KL soli, 1/2 kocky (20 g) čerstvého droždia, 200 ml kyslej smotany, 240 ml vlažného mlieka.

Postup: Z trošky mlieka a droždia som nechala vykysnúť kvások. Do misky som preosiala múku, primiešala som soľ, sódu bikarbónu. Pridala som vykysnutý kvások, smotanu a za postupného prilievania mlieka som vypracovala vláčne cesto. Cesto som prikryla a dala na teplé miesto kysnúť. Asi po pol hodine som cesto opäť prepracovala a nechala kysnúť tiež asi 30 minút. Potom som z cesta urobila 8 bochníčkov. Chvíľu som ich nechala zase podkysnúť a potom som každý roztiahla na placku. S cestom sa veľmi dobre pracovalo, bolo vláčne a dobre sa rozťahovalo. Vytvorila som placky s priemerom 15-16 cm. Ukladala som ich na plech s papierom na pečenie. Rúru som si vyhriala na 230 stupňov a placky som piekla asi 7-8 minút, potom som ich otočila, potrela zmesou: olej, voda, soľ a roztlačený cesnak a znovu som vložila do rúry piecť. Po vybratí z rúry som ich hneď potrela opäť cesnakovou zmesou.   Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára